Svätý je zamilovaný do Boha...

Nie je tomu tak dávno, čo v Katolíckych novinách bol uverejnený článok s týmto titulkom: "Svätý je zamilovaný do Boha". Zaujal ma hneď na prvý pohľad. Išlo o predstavenie novej knihy o pápežovi Jánovi Pavlovi II. s názvom „Prečo je svätý..." Autor knihy Mons. Slawomir Oder na otázku kto v skutočnosti bol J. Pavol II. povedal: „Človek absolútne zamilovaný do Boha, ktorý budoval svoj život na duchovnom priateľstve s Pánom. Človek, ktorý intenzívne prežíval tento duchovný vzťah, človek mimoriadnej ľudskosti a hĺbky."

Za svojho života nás ten istý pápež často k svätosti povzbudzoval. „Preto ideál svätosti neslobodno chápať nesprávne, ako keby to bol nejaký druh mimoriadneho života, ktorý môžu viesť len niektorí géniovia svätosti. Cesty svätosti sú mnohoraké a primerané povolaniu každého jednotlivca. Spomedzi svätých sú aj mnohí laici, ktorí sa posvätili v najobyčajnejších životných podmienkach. Je príhodný čas znovu presvedčivo predostrieť všetkým túto vysokú úroveň každodenného kresťanského života."

Preto sme sa aj my, deti a mládež, na chvíľu obliekli do „kostýmu svätosti", aby sme sa navzájom povzbudili žiť sväto, lebo svätosť je vlastne plnosť ľudskosti.

Farský karneval „svätých" sa uskutočnil 1. februára 2010 v spolupráci s mládežou zo ZMM pôsobiacej v našej farnosti Košice-Šaca.   

spracovala: sestra M. Serafína (komunita: Košice-Šaca)
Fotografie

...začali sme sv. omošu v Spoločenskom dome (hudobne sprevádzala s.Bartolomeja)

Šačanské nebo - naši veľkí i malí "svätí"

Pán farár P. Vandžura CM v homílii predstavil niektorých svätých

"belgičák" si s chuťou zatancovali všetci

sv.Lucia (s.Serafína) sa zoznamuje so svätými v Šaci

... na chvíľku sv. Terezkou, sv. Alžbetou, sv. Bernadetou

Odmenený sv. František z Assisi