Materská škola sv. Lujzy RK . . . DEŇ MATIEK (2011)

Prvé májové piatkové popoludnie (6. 5. 2011) patrilo v Materskej škole sv. Lujzy v Ružomberku  všetkým mamám. O 15.30 hod. sa konalo predstavenie pri príležitosti Dňa matiek a záujem bol veru veľký, pretože v hľadisku sedeli aj zvedaví ockovia, starké, babky, tety a samozrejme súrodenci. Miestnosť doslova praskala vo švíkoch a každy už netrpezlivo držal kameru alebo fotoaparát a tajne dúfal, že sa práve jeho "drobec" nezľakne takého veľkého obecenstva :)

Keď sa na chodbe ozvalo detské:  "Ide, ide vláčik, ide ide vlak...", všetci diváci stíchli a čakali, kedy už "hviezdy" dnešného dňa uvidia. Na čele s pani učiteľkou Elenkou do triedy vpochodovali najprv "mravčekovia" preoblečení za sedmokrásky a na všetkych tvárach  bol odrazu úsmev. Zaspievali nám pár pesničiek, pridali niekoľko veršíkov a keď recitovali poslednú básničku, pri ktorej veľkým hlasom skríkli: "... no najväčšmi zo všetkého, ľúbim svoju MAMIČKU!", tak sa veru v nejednom oku zaligotala slza. Za odmenu dostala každá mamka vlastnoručne urobené srdiečko 

Nasledovalo "druhé číslo" a "slnečničky" sa veru nedali zahanbiť. V záplave púpav, za ktoré boli prezlečené, vytŕčal jeden krásny tulipán, ktorý celé predstavenie výborne odštartoval. Pesničky striedali  básničky  a išlo im to naozaj  ako "po masle" . Samozrejme, že aj ony na konci dali mamke darček  a veľkú pusu.

Všetky deti sa držali naozaj statočne, pretože počas celého predstavenia by sme trému len márne hľadali. Všetci rodičia  odchádzali domov spokojní a s dobrým pocitom, že jeden takýto šikovný "kvietok" majú doma.

Príspevok napísala maminka:  Katka Hrušková

 Materská škola sv. Lujzy v Ružomberku

Fotografie... prichádzajú MRAVČEKOVIA preoblečení za SEDMOKRÁSKY :)


... a pripravujú sa SLNEČNIČKY preoblečené za PÚPAVKY a TULIPÁNIK :)